První zápasy na domácí palubovce

8.1.2011

V sobotu 8.1.2011 sehrálo družstvo nejmladších minižáků BK Žďár svá první dvě mistrovská utkání na domácí palubovce proti „Tygrům z Velké Bíteše".

Trenér Luboš Vokálek:

Do prvního zápasu jsme vstoupili rozpačitě, nedokázali jsme proměňovat i ty nejvyloženější šance. Přestože jsme se postupně zlepšovali, dokázal s námi soupeř držet krok. Ve druhé čtvrtině jsme dokázali soupeři odskočit na dvaadvacet bodů a poločas jsme v pohodě vyhráli 33:11. Druhý poločas jsme opět sehráli velice rozpačitě dali jsme pouze šest bodů, ale dobrou obranou jsme nedovolili soupeři snížit skóre. V poslední části hry jsme nedovolili soupeři skórovat a vyhráli ji 17:0. Za předvedený výkon musím pochválit celé družstvo, především druhou pětku a střelce Petra Buriana.

Do druhého zápasu jsme vstoupili suveréně. Brzy jsme získali desetibodový náskok a vše nasvědčovalo tomu, že opět lehce zvítězíme. Poté se stalo to co nikdo nepředpokládal, soupeře jsme začali podceňovat, totálně jsme selhávali v obraně. Všichni moji hráči  se domnívali, že se soupeř porazíí sám, přestali se koncertovat na hru a vše vyvrcholilo ve třetí čtvrtině, kdy jsme soupeře pustili do jednobodového vedení po hrubých chybách v obraně. V tu chvíli musel soupeř dohrát čtvrtinu ve čtyřech, i tak jsme sním měli problémy, ale nakonec jsme do poslední části vstupovali s jednobodovým vedením my. Do polední části jsme vstoupili dobře, rychle jsme získali osmibodové vedení. Poté jsme opět přestali na tři minuty hrát, soupeř snížil a tak jsme se museli do konce zápasu bát o výsledek. Za výkon ve druhém zápase mohu pochválit pouze Járu Culka, ale celkově byl druhý zápas pro mne velkým zklamáním, kdy jsme totálně selhali ve všech herních činnostech, především v obraně a v bojovnosti. Druhou a třetí čtvrtinu jsme prohráli 21:12. Musím konstatovat, že tentokrát by si měli moji hráči vzít ze soupeře příklad, který ač oslaben o zraněné hráče, bojoval až do konce zápasu a nebýt jeho špatného začátku, jistě by se dočkal první výhry v soutěži.

Výsledky:      1. zápas: BK Žďár nad Sázavou – BK Tygři Velká Bíteš  56 :17

Body:                           Burian 16, Moučka 8, Krmášek 6, Novotný 4, Šejvl 4, Götz 4, Vago 4, Culek 4,                                     Smolík 2, Kuhn 2, Klukan 2

Výsledky:      2. zápas: BK Žďár nad Sázavou – BK Tygři Velká Bíteš  43 :38

Body:                           Culek 14, Burian 8, Moučka 6, Krmášek 6, Smolík 4, Novotný 2, Götz 2,                                     Cafourek 1.