Přátelák s BK Jihlava

12.2.2011

V sobotu 12.2.2011 sehrálo družstvo nejmladších minižáků BK Žďár dvě přátelská utkání na domácí palubovce s týmem BK Jihlava. Soupeř hrál v kombinované sestavě chlapců a děvčat jehož věkový průměr byl nižší než u našeho týmu.

Trenér Luboš Vokálek:

Utkání jsme začali velice špatně, vůbec jsme nebránili a když jsme získali míč, tak jsme ho ihned ztráceli v sólových akcí jednotlivých hráčů. Výsledkem bylo skóre 4:18. ve druhé čtvrtině jsme už sehráli vyrovnanou partii a vyhráli 8:6. poté opět nastoupila první pětka, která nedokázala předvést nic z toho co se učí na trénincích, a když ke všemu ještě úplně rezignovala na obranu a kolektivní hru, výsledkem byl hrozivý stav po třech čtvrtinách 16:43. V poslední čtvrtině se nám podařilo nepříznivý stav zkorigovat díky zlepšené obraně a celkem dobré útočné hře.

Ve druhém zápase první, pětka dokázala, že ještě není připravena k zápasům. Soupeř ve druhém zápase experimentoval a do prvního úseku hry poslal děvčata ročníku 2002 a 2003, kterého hráči první pětky, kteří už tři roky trénují dokázali přehrát 12:8 což se nakonec paradoxně ukázalo jako rozhodující, neboť ve třetí části tito hráči nedokázali skórovat a svůj úsek hry prohráli ostudně 14:0. Naštěstí vše ještě dokázali napravit hráči druhé pětky, kteří se dokázali poučit z chyb z prvního utkání, několikrát dokázali ubránit soupeře a velkým náporem v útoku dokázali otočit skóre z 24:32 na 34:32. Poté soupeř vystřídal a na poslední minutu a půl poslal na hřiště své nejlepší hráče. I tak jsme bojovností a zlepšenou obranou dokázali vítězství ubránit.

Závěrem bych chtěl říci, že pokud někteří hráči nepochopí, že basketbal je kolektivní hra založená na odpovědném výkonu všech hráčů na hřišti, nelze v zápasech i proti mladším soupeřům uspět. Když  hráči, kteří soustavně dělají ty samé chyby, z kterých se nedokáží poučit a přestanou také bojovat, tak si musí uvědomit, že takto kazí hru nejenom sobě, ale všem svým spoluhráčům. Dále chci své hráče upozornit, že toto byly přípravné zápasy ve kterých bylo potřeba zkoušet nové herní akce z tréninků. Musím říci, že nám se toto vůbec nepodařilo.  Tento účel vyšel pouze soupeři, který v poslední čtvrtině prvního zápasu a po celý  druhý zápas experimentoval se sestavou, proto jsme nakonec dokázali sehrát celkem vyrovnané zápasy.

Výsledky:      1. zápas: BK Žďár nad Sázavou – BK Jihlava  32 : 47

Body:                           Moučka 8, Burian 6, Šejvl 6, Krmášek 4, Culek 4, Smolík 2, Kuhn 2

Výsledky:      2. zápas: BK Žďár nad Sázavou – BK Jihlava  34 : 32

Body:                           Burian 12, Smolík 6, Götz 4, Moučka 4, Šejvl 2, Krmášek 2, Culek 2