DVĚ PROHRY S KROMĚŘÍŽÍ

31.3.2012

V sobotu 31.3.2012 sehrálo družstvo mladších minižáků BK Žďár nad Sázavou dva zápasy se Slávií MBA Kroměříž. Tým Slávie byl fyzicky zdatnější a v průměru více jak o rok starší (poměr hráčů na soupisce ročníku 2000 byl 10:1 a 2002 1:4), což se projevilo především v herních kombinacích a v zakončení.

Trenér Luboš Vokálek:

V první zápas jsme začali dobře, v polovině první čtvrtiny jsme prohrávali pouze o bod. Pak soupeř zlepšil obranu, snadno získal několik míčů k rychlým protiútokům, které s přehledem zakončil. Jejich druhá pětka složená z nejlepších hráčů byla nad naše síly. Náš výkon nebyl špatný a jenom neproměnění spousty našich střeleckých příležitostí nás připravilo o lepší výsledek.

Výsledky:      1. zápas: Slávie MBA Kroměříž - BK Žďár nad Sázavou  76 : 26   / 40 : 11 /

Body:                           Novotný - 9, Remar, Götz, Krmášek - 4, Burian - 3, Šejvl - 2.

Ve druhém zápase jsme pozměnili složení jednotlivých pětek a změnili taktiku, která mám do šesté minuty vycházela a přinesla vedení 4:2. Dařilo se v obraně, ale v této fázi utkání jsme mimo jiné nedokázali proměnit i šest po sobě jdoucích samostatných nájezdů na soupeřův koš a odskočit soupeři ve skóre. Po těchto nezdarech se naše hra úplně zhroutila a poslední tři minuty jsme prohráli 19:2. Druhá fáze hry kopírovala první utkání a se zkušenějším soupeřem jsme nedokázali držet krok. Do druhého poločasu jsme nastoupili velice dobře a dokázali jsme se soupeřem držet krok a dokonce jsme ho i přehrávali. Ke konci třetího hracího období nám opět selhalo zakončení a soupeř toho využil. Poslední čtvrtina opět jasně vyzněla ve prospěch soupeře.

Celkový dojem z výkonu týmu není takový, jak ukazuje konečný výsledek. I když jsme hráli bez Járy Culka a Leoše Bílka, hráčů kteří v poslední době podávali velice dobré výkony, nebyl náš herní projev vůbec špatný, především v obraně a v herní kombinaci. V některých fázích zápasů jsme dokázali být domácím více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel nás nejvíce zradilo proměňování i těch nejvyloženějších příležitostí a procento jejich proměnění bylo pod 10%.

Výsledky:      2. zápas: Slávie MBA Kroměříž - BK Žďár nad Sázavou  81 : 28   / 43 : 10 /

Body:                           Burian - 14, Remar - 4, Švoma, Moučka, Mazourek, Krmášek - 2, Kuhn,