DVĚ DOMÁCÍ PROHRY S BŠM

18.2.2012

V sobotu 18.2.2012 sehrálo družstvo mladších minižáků BK Žďár nad Sázavou dva zápasy s dosud neporaženým týmem BŠM Brno. Tým z Brna měl nejen výškovou převahu, ale především nás převyšoval herním projevem. Domácí tým bohužel nastoupil k oběma zápasům s velikým respektem a svým bázlivým projevem soupeři cestu za vítězstvím ještě usnadnil.

Trenér Luboš Vokálek:

V prvním zápase jsme hned od úvodu rezignovali na jakoukoli obranu a skóre v sedmé minutě bylo 27:0. Poté soupeř vystřídal a proto se navyšování skóre v náš neprospěch zastavilo. Druhá pětka dokázala tlak hostí zastavit a chvílemi hrát se soupeřem vyrovnanou partii. V druhém poločase se ještě prohloubila mizérie výkonu první pětky o čemž svědčí porážka 32:0. Poslední čtvrtina se poté jen dohrávala.

Výsledky:      1. zápas: BK Žďár nad Sázavou - SAM BŠM Brno  17 : 94   / 11 : 66 /

Body:                           Novotný - 5, Culek, Remar - 3, Klukan, Mazourek, Šejvl - 2.

Ve druhém zápase se obraz hry nezlepšil, i když soupeř viditelně polevil, toto jsme dokázali využít jen nepatrně a rozdíl ve skóre nakonec nebyl tak výrazný jako v prvním zápase.

Závěrem musím konstatovat, že někteří hráči stále nejsou ochotni podat maximální výkon, kterého jsou schopni. Ze čtrnácti hráčů dokázalo bojovat po celou dobu na hříšti jen hrstka, ostatní se jen na hřišti alibisticky schovávali a ani se nepokusili bránit svého určeného soupeře. Perličkou tohoto dvojzápasu je, že v prvním zápase faul neudělalo osm hráčů z mého týmu a ve druhém deset. To svědčí o tom jaký to byl bojácný výkon!

Výsledky:      2. zápas: BK Žďár nad Sázavou - SAM BŠM Brno  24 : 81   / 16 : 60 /

Body:                           Burian - 8, Krmášek - 6, Culek, Novotný, Mazourek, Kuhn, Klukan - 2.