PROHRY S JIHLAVOU

17.11.2012

V sobotu 17.11.2012 sehrálo družstvo starších minižáků BK Žďár nad Sázavou dva zápasy s BC Jihlava.

Asistent Luboš Vokálek:

K zápasům do Jihlavy jsme odjížděli s obavou, ale i s očekáváním, že se bude jednat o důležitý test naší výkonnosti, protože jsme od 6.10.2012 (s Jihlavou doma) nesehráli žádný těžký zápas, který by plně prověřil naši výkonnost. I když jsme tým upozornili, proč a jak je třeba k těmto zápasům přistoupit, to je s maximálním soustředěním, abychom uspěli a dokázali, že se zlepšujeme, pravý opak byl pravdou. Už na rozcvičení před zápasem jsme se vůbec nedokázali na nic kloudného soustředit, využít možnost si vyzkoušet nájezdy a střelbu na koš v plném nasazení a tento čas jsme zcela promarnili. V samotném začátku zápasu jsme ihned po vyhraném rozskoku a následném nájezdu na koš několikrát po sobě propadli v zakončení a místo jasného vedení jsme prohrávali 4:0, neboť soupeř své šance využíval. Naši hráči měli sice velkou bojovnost a nasazení, ani ztrát nebylo tolik, ale množství zahozených příležitostí přibývalo na naší straně. I tak bylo skóre v poločase celkem přijatelné. Bohužel nástup do druhého poločasu jsme nezvládli, neboť se plně projevil další náš nešvar, a to obranný doskok. V poslední čtvrtině jsme soupeře přehráli, i když jsme opět zahodily spoustu střeleckých příležitostí. Výsledkem je porážka o 16 bodů,  při neproměnění 37 našich zcela jasných střeleckých příležitostí.

Výsledky:      1. zápas: BC Jihlava - BK Žďár nad Sázavou     54 : 38   / 25 : 17 /

Body:                           Šejvl - 11, Novotný - 7, Bílek, Mazourek - 6,

Remar, Götz, Culek, Moučka - 2.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s trochu jinou taktikou a s odhodláním zápas vyhrát. Od začátku jsme soupeře zatlačili, ujali se vedení 4:0. Ale poté co Petr Burian během dvou minut nedal šest nájezdů po sobě, se soupeř probudil a nakonec skóre otočil. Druhá pětka poté zabrala a v poločase to bylo 16:17 pro Žďár. Nástup do druhého poločasu byl z naší strany katastrofální, hra se přelévala ze strany na stranu, ale zatímco soupeř dával koše, my jsme několikrát netušili, kam to vlastně střílíme. V poslední části hry jsme se vzepjali k velkému výkonu, snížili jsme na rozdíl sedmi bodů, ale opět jsme soupeři dali šanci tím, že jsme nedávali jasné příležitosti. Za celý druhý zápas to bylo 50 neproměněných pokusů z nájezdů nebo střelby z pod koše, což je na takovýto typ zápasu neuvěřitelné.

Závěrem mohu říci toto: nemohu hráčům vytknout, že by nebojovali, nebo nechtěli zápasy vyhrát. Oproti domácím zápasům s Jihlavou jsme ukázali, že se neustále zlepšuje jak obrana, tak i herní činnost v útoku, to je dostat se do zakončení na koš. Tři proměněné pokusy Petra Mazourka ze střední vzdálenosti mně také velice překvapili a potěšili. Bohužel s koncentrací na zápas a s tím souvisejícím zakončení jasných příležitostí je pro nás stále nepřekonatelnou překážkou. Budeme muset všichni pořádně zapracovat na našem zakončení, protože se silnějšími soupeři se jasně ukázalo, že toto nám velice chybí k tomu, abychom v takovýchto zápasech uspěli.

Výsledky:      2. zápas: BC Jihlava - BK Žďár nad Sázavou     45 : 32   / 16 : 17 /

Body:                           Šejvl - 6, Culek - 5, Novotný, Mazourek, Bílek, Krmášek - 4,