VÁNOČNÍ TURNAJ 2012

27-28.12.2012

Ve čtvrtek až pátek 27-28.12.2012 sehrálo družstvo starších minižáků BK Žďár čtyři zápasy Vánočního turnaje 2012.

1. zápas: BK Žďár nad Sázavou kluci - BK Žďár nad Sázavou holky   41 : 55  /23:30/

Trenér Petr Kazda:

První čtvrtina se nám vůbec nepovedla. Bohužel jak se později ukázalo, rozhodla nejen o tomto zápase, ale také o celém našem výsledku na turnaji. Hráči dělali velké množství chyb, které pramenily ze soupeřovy velmi těsné obrany, kdy jsme si vůbec nedokázali v ničem pomoci. Ve zbytku utkání se naše hra již zlepšila, dokázali jsme se uvolnit pro míč, vypracovali si dobré pozice pro zakončení a i obraná hra vypadala daleko lépe. Bohužel na stažení náskoku soupeře toto vše nestačilo. Je to škoda, protože bylo v našich silách naše děvčata konečně porazit.

2. zápas: BK Žďár nad Sázavou - BC Vysočina Jihlava   54 : 46  /25:24/

Proti našemu tradičnímu soupeři jsme začali vcelku dobře. Jen se nám opět nedařilo proměňovat jasné příležitosti a to nás trochu sráželo v naší snaze. Po celé první dvě čtvrtky se hrál velmi bojovný a podle mě i celkem pohledný basketbal. V závěru poločasu naše družstvo zahrálo velmi dobře a tak jsme do druhé půle šli s těsným vedením. Celý druhý poločas se opět nesl v duchu boje o každý míč. Naši hráči dobře bránili, měli jsme výrazně lepší doskok míče pod naším košem a dokázali jsme přecházet rychle do útoku. Konečně jsme dokázali proměnit vypracované šance a odskočit soupeři až na čtrnáct bodů. Trochu jsme sice pokazili samotný závěr utkání, ale to už soupeř nestačil využít ve svůj prospěch a tak jsme zaslouženě našeho soupeře konečně porazili. Touto výhrou jsme si připravili dobrou pozici pro celkové umístění.

3. zápas: BK Žďár nad Sázavou - BK Pelhřimov B   64 : 31  /36:14/

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím povinného vítězství. Hráči se ničeho nezalekli a plnili své povinnosti na hřišti celkem dobře. Hned od počátku jsme diktovali tempo hry a soupeři nedávali mnoho šancí na úspěch. Dobrou obranou a doskokem míče, jsme se dostávali do velkého množství šancí, kde jsme však opět přes polovinu šancí zahodili. Nebýt toho mohlo být naše vítězství ještě přesvědčivější. Touto výhrou jsme si zajistili zisk bronzových medailí, ale myslím, že budeme chtít dosáhnout ještě o stupínek výše, což je zcela určitě v našich možnostech.

4. zápas: BK Žďár nad Sázavou - BK Pelhřimov A   41 : 39  /17:21/

V našem posledním utkání na turnaji jsme hráli přímý souboj o stříbrné medaile. Od začátku se hrálo velmi vyrovnaně a dá se říci, že i hodně tvrdě. Hráči obou družstev si vůbec nic nedarovali a tak se chvílemi na palubovce i docela pěkně jiskřilo. V závěru druhé části hry jsme udělali několik laciných chyb a to nás stálo ztrátu vedení, takže jsme do druhé půle šli s nepatrným mankem. Po zbylé dvě čtvrtky zápasu se neustále hrálo velmi vyrovnaně. Nás trápila pouze střelba z pod koše, kdy jsme opět nedali několik jasných šancí. Naštěstí nás soupeř na tom byl podobně. Bylo nad slunce jasné, že utkání spěje do infarktového závěru. Naši kluci si v posledních minutách dokázali pohlídat obranu a naopak sami si vypracovali šance, které proměnili a tak necelou minutu před koncem jsme strhli vedení na svoji stranu. Na to se rozpoutal velký taktický boj. Oddechové časy se střídali jeden za druhým a mám velkou radost, že naši hráči dokázali taktické pokyny splnit na jedničku a dotáhnou celé utkání do zcela zaslouženého vítězství. Výhru jsme si zasloužili za předvedený výkon, snahu a obrovskou bojovnost. Získali jsme tak druhé místo na turnaji, které je zcela jistě velkým úspěchem našeho týmu.

Celý turnaj s výjimkou první čtvrtiny prvního utkání hodnotím velmi dobře. Ukázaly se nám opět naše negativní věci, na kterých musíme pořádně zapracovat, což je hlavně věcí samotných hráčů. Turnaj nám také ukázal i hodně dobrých věcí. Velmi zlepšený obraný doskok, obrana jako taková se zlepšila podle mého názoru velkým způsobem a i v útoku si dokážeme trpělivě připravit šanci a dokonce ji už i občas proměnit. Všem hráčům gratuluji k zisku stříbra a děkuji jim za předvedené výkony a hru. Jen doufám, že je moc nepřechválíme a kluci nezpychnou a budou sami chtít na sobě stále pracovat a pořád se zlepšovat. Je vidět, že skutečně můžeme hrát vyrovnaně a dobře s každým soupeřem i když je tento soupeř v průměru starší jak náš tým.

Body celkem: Mazourek – 29, Culek – 28, Novotný – 25, Moučka – 23, Burian – 20, Šejvl – 16, Götz – 15, Bílek – 13, Remar a Flídr – 8, Smolík – 5,  Kuhn a Krmášek – 4, Klukan – 2.