DVĚ VÍTĚZSTVÍ Z PODOLÍ

13.11.2011

V neděli 13.11.2011 sehrálo družstvo mladších minižáků BK Žďár dva zápasy s SK Renocar Podolí. Sokolové z Podolí jsou na poslední místě naší skupiny a tak se očekávala dvě snadná vítězství.

Trenér Luboš Vokálek:

V prvním zápase šlo vše podle předpokladů a poločas jsme snadno vyhráli o 25 bodů, 37:12. Poté se stalo něco neočekávaného. Hráči Žďáru se začali starat o to kdo dá kolik bodů, ztratili zájem o dění na hřišti, přestali bránit a hrát kolektivně, kupili chybu za chybou a výsledkem byl prohraný druhý poločas o 8 bodů.

Ve druhém zápase jsme v žalostném výkonu pokračovali po následující tři čtvrtiny, kdy na výsledkové tabuli svítilo 37:33 pro domácí Podolí. Naštěstí v poslední čtvrtině přišlo probuzení, kdy jsme konečně předvedli velice pěkný kolektivní výkon v obraně i v útoku a když jsme k tomuto přidali i dobré zakončení, vyhráli jsme poslední část zápasu o 25 bodů, 31:6.

Celkově ale mohu být spojen pouze s tím, že jsme přivezli dvě povinná vítězství. Za předvedený výkon, ale musím své hráče pokárat. Naštěstí pět po sobě prohraných čtvrtin bylo rozloženo do dvou zápasů. Znovu se ukázalo, že i zdánlivě malé podcenění soupeře může být velkou komplikací pro dosažení našeho cíle, kterým je postup do finálové skupiny.

Výsledky:      1. zápas: SK Renocar podolí - BK Žďár nad Sázavou  40 : 57

Body:                           Šejvl - 14, Culek - 8, Flídr - 6, Novotný - 6, Mazourek - 6, Švoma - 5, Götz - 4, Kuhn - 4, Krmášek - 4.

Výsledky:      2. zápas: SK Renocar podolí - BK Žďár nad Sázavou  64 : 43

Body:                           Novotný - 14, Mazourek - 10, Kuhn - 9, Šejvl - 9, Flídr - 8, Culek - 6, Krmášek - 5, Švoma - 3.