DOBRÝ VÝKON S BC Vysočina

17.3.2012

V sobotu 17. března se naše družstvo představilo naposledy v této mistrovské sezóně na domácí palubovce. Po předchozích vcelku dobrých a bojovných výkonech v přátelských utkáních jsme s napětím očekávali jak se hráčům povede proti soupeři u kterého byli dvakrát poraženi.

Trenér Petr Kazda:

Začátek utkání a vlastně celá první i druhá čtvrtina se nesla v duchu velkého strachu a respektu ze soupeře. Hráči hráli docela zakřiknutě a ustrašeně. Obrana nám nefungovala tak jak by měla a to dalo soupeři volnou cestu za dosažením lehkých košů. Soupeř měl sice výškovou převahu, ale technicky na tom nebyl nijak zvlášť oslnivě. Bohužel nepozornost našich kluků při obraně a hlavně při doskakování jim umožnila si lehce doskočit skoro každý míč a střílet tak dlouho dokud netrefili koš. V útoku jsme se sice dokázali uvolnit, ale náš hlavní problém byl tentokrát ve zpracování přihrávek. Hodně míčů nám vypadávalo z ruky a končilo v autu nebo v rukou soupeře.

Druhý poločas byl z naší strany naprosto o něčem jiném. Začali jsme pozorněji bránit a tím soupeři ztěžovali jeho činnost. Hráči dokázali využít i špatného návratu soupeře do obrany a pěknými přihrávkami na volné spoluhráče začali postupně z náskoku soupeře ukrajovat. Bohužel náskok byl po první půlce tak vysoký, že jsme nestačili už nic dělat s celkovým výsledkem.

Za druhý poločas musím naše hráče pochválit, protože přestali hrát zakřiknutě, přestali se po každém svém činu dívat na trenéry, co tomu říkají a předvedli, že basket hrát umějí a že dokážou i zrychlit a dobře bránit. Škoda jen, že nás neustále trápí jediná věc a to je proměňování šancí z pod koše. Až kluci přijdou na to, že deska tam není jen na držení obroučky, tak se nám bude i lépe hrát a soupeřům budeme daleko nebezpečnější než dosud.

Výsledky:      1. zápas: BK Žďár nad Sázavou - BC Vysočina  38 : 57   / 12 : 38 /

Body:                           Götz - 9, Culek - 8, Burian, Remar, Krmášek, Mazourek, Moučka - 4, Šejvl - 1.

Začátek odvetného utkání byl z naší strany o něco lepší než zápas první. Hráči si dokázali pohlídat své hráče a soupeře moc do šancí nepouštěli. Jen naše špatné zakončení z pod koše a několik nepřesných přihrávek, zavinilo, že jsme po první i druhé čtvrtině odešli poraženi. Nebylo to sice žádným vysokým rozdílem jako v předchozím utkání, ale každopádně to byla škoda. Kdybychom totiž nepotřebovali na každý vstřelený koš asi deset šancí, tak jsme mohli vyhrát i první poločas.

Do třetí a poslední části hry vstoupili naši hráči jako vyměnění. Každý kdo byl na hřišti se snažil aktivně bránit svého hráče, to se nám velmi dobře dařilo a soupeř měl najednou velké problémy. I obraný doskok najednou vypadal úplně jinak a to jen díky vysokému nasazení v obraně a hlavně potom v doskoku po střelbě. Hráči nasadili vysokou bojovnost a aktivitu a najednou zjistili, že jim soupeř nestačí a sami že mohou hrát úplně jinak a hlavně lehčeji než byli zvyklí z minulých utkání. Několik perfektních přihrávek a hlavně přesné zakončení znamenalo, že jsme zápas vyrovnali a nakonec perfektní obranou i otočili a těsně dokázali vyhrát.

Velká pochvala všem hráčům za předvedený výkon. Je vidět, že když chceme tak dokážeme zúročit vše z tréninku a hrát pohledný basket. Jen doufejme, že nám toto vydrží i v dalších utkáních.

Výsledky:      2. zápas: BK Žďár nad Sázavou - BC Vysočina  41 : 37   / 17 : 20 /

Body:                           Burian - 10, Culek - 6, Moučka, Bílek, Kuhn - 4, Šejvl - 3,

Götz, Novotný, Mazourek, Krmášek, Remar - 2.